Cebelibereketli Gazetecilerden “Birlik beraberlik gecesi”

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti tarafından, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla “Birlik beraberlik gecesi” düzenlendi.

Gala Sosyal Tesislerindeki etkinliğe, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Naci Dönmez, uzmanlar Öner Bozkurt ve Yusuf Yüksel, Osmaniye Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç ile cemiyet üyeleri ve aileleri katıldı.

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, yaptığı konuşmada, çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Cebelibereketli Gazetecilerin sorunlarının belirlenmesi ve bunlara çözüm üretilmesi adına atılan yeni adımların ümit verici olduğuna dikkat çeken Cihangir, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi cemiyetimizle ilgili çok önemli gelişmeler oldu. Bunlardan en önemlisi ülkemizde en fazla üyesi olan yeni bir basın meslek kuruşunun kurulmasında rol üstlendik. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ülkemizde şu anda en büyük meslek gurubu haline geldi. Basın İlan Kurumu ile istişareli çalışarak bir takım kazanımlar elde edildi. Girişimlerimiz sonucunda, gazetelerin maliyetlerinin düşürülmesi adına ebatlarında küçülmeye gidildi. Satışla ilgili bazı düzenlemeler yapıldı. Sağlanan tasarruflar yerel basın için cansuyu oldu. Diğer taraftan İşkur aracılığıyla istihdama desteği de verildi. Bunlar konfederasyonumuzun çalışmaları sonucunda sağlanan kazanımlardır. Tabi ki bunlar yeterli değil, maliyetler yüksek. Çalışmalarımız sonucunda daha fazla kazanımlar elde edileceğimize inanıyorum.”

Etkinlikte, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti ailesine katılan Düziçi Sabır Gazetesinden Ersin Şimşek, Radyo 80’den Muharrem Şanaral, Spor 80 Gazetesinden Hüseyin Çatalbaş’a, İHA Osmaniye Muhabiri İbrahim İmat’a, Haber 80 Gazetesi Sahibi Ali İmat’a, Akdeniz Gazetesinden Merve Çetinkaya’ya cemiyet rozeti takıldı.

Programda ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından halk şairi unvanı verilen CGC üyesi Seyfi Metin ile Güneysu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru’ya plaket takdim edildi.

Halk ozanları Ali Tülüce ve Mustafa Çelik’in konserleriyle renklendirdiği etkinlik çekilen halayın ardından sona erdi.

Yorumlar

Yorum