Gazeteciler, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstleniyor

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, “Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Türkiye’nin demokratik, şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemesinde vazgeçilmez unsurlardan birinin de özgür ve tarafsız basın olduğunu ifade eden Coşkun, her alanda büyüyen ve gelişen Türkiye’de, Türk basınının da teknolojik değişimlere bağlı olarak kendini yenilediğini ve vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olduğunu aktardı.

Güvenilirlik, doğru ve dürüst haberciliğin, objektiflik, basın meslek ilkelerine bağlılık, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi unsurlar demokratik toplumlar için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Gazeteci, ilettiği her haber ve bilginin sorumluluğunu üstlenir ve paylaşır. Bu yönüyle gazeteciler, kamu vicdanının sesi olmak gibi bir misyon taşımaktadırlar. Gazetecilerin görevlerini en iyi şekilde ifa etmek için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur gözetmeden ortaya koydukları çaba takdire şayandır. Ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında köprü görevi üstlenen basın mensuplarımızın, yapmış oldukları haber, yorum ve görüşleri; bizlere çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır.”

Coşkun, valilik olarak yürütülen çalışmalarda desteğini aldıkları basına teşekkür ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Yorumlar

Yorum