Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu törenle hizmete açıldı

Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu törenle hizmete açıldı. Törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından törenin açılış konuşması İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz tarafından yapıldı. İl Sağlık Müdürü Öznavruz, son yıllarda acil sağlık hizmetlerinde önemli bir gelişme yaşandığını ifade ederek, “Acil sağlık hizmetlerimiz, Osmaniye bazında söyleyecek olursak, yüz vakanın %97’sine ilk on dakikada, kırsal alanda ise yüz vakanın %96’sına ilk 30 dakikada ulaşıyoruz. Osmaniye genelinde 26 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile bu hizmeti vermekteyiz.” dedi. İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, açılışı yapılan Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonun hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

Törenin devamında konuşan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise Osmaniye merkez ve ilçelerde yapılacak olan sağlık yatırımlarından söz ederek, “İnşallah, halkımızın 24 saat esasına dayalı sağlık hizmetleri alabilmesi ile ilgili hiçbir sorunu kalmayacak. 2018 sonunda Osmaniye’nin tüm yerleşim yerlerinde 24 saat esasına göre sağlık hizmeti sunulacak. Bizler, Osmaniye ilimizin her noktasına hizmeti götürmenin heyecanı içerisindeyiz. Bugün açılışını yaptığımız Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ‘insanı yaşat ki Devlet yaşasın’ felsefesi ile çalıştıklarını ifade ederek, “İnsanlarımız, sağlık hizmetleri yönünden, çok şükür, ülkemizde memnuniyet yaşıyorlar. Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun, Kadirli’mize insanlarımıza verimli hizmetler sunmasını temenni ediyorum. Sağlık hizmetlerinin yapılmasında katkıları olan başta Sayın Valimize, Kaymakamlarımıza, İl Sağlık Müdürümüze, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise “Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu istasyonumuzla birlikte, acil sağlık vakalarına en seri şekilde ulaşılacak ve bu sağlık hizmetleri en etkin bir şekilde yerine getirilecektir. Bu vesile ile bu tesisin hizmete girmesinde emeği olan sağlık teşkilatı mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca ilimizde bütün kamu hizmetlerinin takibinde bizlere her zaman destek olan Sayın Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kadirli 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları tarafından yapıldı. Vali Coşkun, açılışın ardından hizmet binasını gezerek bilgi aldı ve ambulanslarda incelemelerde bulundu. Son olarak Kadirli 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’ni de ziyaret eden Vali Coşkun, programının ardından Kadirli’den ayrıldı.

Yorumlar

Yorum

DİĞER HABERLER