Osmaniye’de 16 Genç Çiftçiye Arıcılık Malzemeleri Dağıtıldı

Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı açıklamada, “Bugün, genç çiftçilerimize arı yetiştiriciliği ve bal üretimi yapmak üzere gerekli olan araç gerecin dağıtımını yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Genç çiftçilerimize bol bereketli, kazançlı bir üretim yılı diliyorum.” diye konuştu.
Hayvansal Üretime Yönelik Proje konularından arı yetiştiriciliği ve bal üretimi kapsamında, 16 Genç Çiftçiye arıcılık malzemeleri dağıtıldı. Dağıtım törenine Vali Ömer Faruk Coşkun, Vali Yardımcısı Metin Esen, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Osmaniye Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emin Gaffaroğlu ve çiftçiler katıldı.
 İl Müdürü Sağlam Vali Coşkun’a proje hakkında verdiği bilgilerde, “Hayvansal Üretime Yönelik Proje konularından olan arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konusunda ilimizde 16 Genç Çiftçimizle hibe sözleşmesi imzalanmıştır. Bakanlığımızca arıcılık projelerine toplam 480.000 TL hibe ödemesi yapılacaktır. 2016 yılında 27 adet, 2017 yılında ise 9 adet arıcılık projesine hibe desteği verilmiştir.” dedi.
Programın devamında üreticilere malzemeleri, Vali Coşkun tarafından ‘hayırlı olsun’ temennisi ile dağıtıldı. Program günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Yorumlar

Yorum