Osmaniye’de tekstil atıkları geri dönüşüme kazandırılacak

Osmaniye Belediyesi, şehrin 80 ayrı noktasına tekstil atıkları toplama kutuları yerleştirdi.

İhtiyaç ve talebe göre artacak olan bu kutularda atık ve deforme olmuş tekstil ürünlerini toplayarak geri dönüşüm tesislerinde hammadde olarak kullanılmasına imkân sağlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan sıfır atık projesi kapsamında Osmaniye Belediyesi tarafından tekstil atıklarının toplanarak geri dönüşüme kazandırılması ile ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlanmış olacak.

450 ÖĞRENCİ VE İHTİYAÇ SAHİBİNE YARDIM YAPILACAK

Osmaniye Belediyesi tarafından uygulamaya konulan şehrin 80 ayrı noktasına yerleştirilen atık tekstil kutularında toplanan tekstil atıklarının geri dönüşüme kazandırılması ile ilk etapta yaklaşık 450 ihtiyaç sahibine yardımda bulunulacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Osmaniye Belediyesi tarafından daha önceden belirlenmiş öğrenci ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekstil atıklarından elde edilen gelir ile vatandaşların ihtiyaçları karşılanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Şehrimizin farklı noktalarına yerleştirdiğimiz kutularda toplanacak olan tekstil atıklarımız ile hem şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağız hem de ihtiyaç sahibi öğrenci ve vatandaşlarımıza katkı sağlamış olacağız. Siz değerli hemşerilerimizden kullanılmayacak, deforme olmuş ayakkabı, kemer, çanta ve tüm tekstil atıklarını oluşturduğumuz noktalara atarak bu projeye katkı sağlamalarını rica ediyor selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum

DİĞER HABERLER