Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spora

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Soğuk Zamanlarda Sıcak Salonlarımızda Spora” projesi kapsamında Osmaniye’de düzenlenen voleybol turnuvası sona erdi.

22 Ocak 2019 tarihinde ilk servi atışı ile başlayan turnuvada final maçı Bahçe Gençler Birliği ile Gökay Lisesi takımları arasında oynandı.

Şampiyonluğa yakışır bir oyun sergilenirken müsabakayı Tay-Brek setinde kazanan Bahçe Gençler Birliği şampiyonluğu elde ederken; 2.ci Gökay Lisesi, 3.cü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 4.cü ise Onur Spor takımı oldu.

Turnuvaya A ve B grubu olmak üzere il ve ilçelerden 14 takım katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu,  Tosyalı spor salonundaki kupa töreninde, amaçlarının okul çağındaki çocuk ve gençlerimizi sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılmasını.Hareketle, spor aracılığı ile aile ilişkisinin geliştirilmesi, toplum arası dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu belirtti.

Sportif turnuvalara önem verdiklerini belirten Loğoğlu, şöyle konuştu: “Voleybol, basketbol, masa tenisi ve diğer müsabakalar sayesinde salon sporlarına ilgi artıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde daha fazla katılımlı büyük organizasyonlara imza atacağız. Salonlarımıza gelen Ailelerden isteğimiz bu faaliyetlere daha çok katılım sağlamaları çevrelerindeki bulunan kişileri bu tarz turnuvalara dahil etmeleridir. Amacımız ilimize ve halkımıza hizmet etmektir bu anlamda tüm halkımızı spor salonlarımıza davet ediyoruz. Turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm takımlarımıza voleybol hakemlerimize ve ailelerinize teşekkür ediyorum”  dedi.

Yorumlar

Yorum

DİĞER HABERLER