Üniversite Öğrencilerine "Teknoloji Bağımlılığı" Eğitimi Verildi

Üniversite Öğrencilerine “Teknoloji Bağımlılığı” Eğitimi Verildi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Bağımlılık Çeşitleri ve Teknoloji Bağımlılığı” konulu eğitim verildi.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Birimi Personellerince Aile Eğitim Programı (AEP) Kapsamında Karacaoğlan Yurt Müdürlüğünde “Bağımlılık Çeşitleri ve Teknoloji Bağımlılığı” konulu eğitim programı düzenlendi.

Eğitim Birimi Personellerinden Sosyolog Kübra Akkaş, Teknoloji Bağımlılığı hakkında eğitim vererek “Ailede çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin uzun saatler meşgul olduğu cep telefonu, tablet, televizyon, elektronik oyunlar çağımızın kaçınılmaz zorunlulukları gibi gözükse de yarattığı bağımlılıkla birlikte birçok sorunu beraberinde getiriyor. Bu noktada teknolojinin doğru kullanımının insanlara anlatılması gerektiği, teknolojik ürünlerin ve internetin sağlıklı kullanımının nasıl olması gerektiği önem kazanıyor. Bu sebeple İl Müdürlüğümüzce okullarda verilen aile eğitimlerinde ebeveynlere teknoloji bağımlılığının nedenleri, bağımlı insanın özellikleri, bağımlılık oluşmasını önlemek için neler yapılması gerektiği ve bu konuda sorun yaşayan ailelere nasıl hareket etmesi gerektiği yönünde bilgilendirmeler yapılmıştır.” dedi

Bağımlılık hakkında eğitim veren Sosyal Çalışmacı Elif Gürbüz ise “Bağımlılık deyince birçok insanın aklına alkol ya da madde bağımlılığı geliyor. Ama aslında bağımlılık davranışsal bağımlılıkta olabiliyor. Yani internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, cinsel bağımlılıkları gibi birçok bağımlılık var aslında. Bağımlılık aslında insanın kendine zarar verdiği halde bırakmak istemesine rağmen bir takım davranışlardan kendisini alamaması. Bunu yapmadan önce bir heyecan, absürt sonra yaptığında bazen suçluluk, suçluluk olmayabilir tabi bir süre sonrada eğer bu maddeyse tolerans gösterebiliyor.” İfadelerini kullandı.

Eğitim programına katılan yurt yönetimi ve üniversite öğrencileri arasında karşılıklı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorumlar

Yorum

Benzer Konular