DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Osmaniye 40°C
Sıcak

Vali Yılmaz, vatandaşımız “Allah Devletimizden razı olsun” demeli

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 Yılı 4. Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Vali Yılmaz, vatandaşımız “Allah Devletimizden razı olsun” demeli
17.10.2020
664
A+
A-

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 Yılı 4. Toplantısı yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantının başında konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “İlimizde 2020 yılında toplam bedeli 3 Milyar 646 Milyon 808 Bin TL olan 159 adet proje üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, bu projelere ayrılan ödenek miktarı 597 Milyon 652 Bin TL’dir. 2020 yılı dönem sonu itibariyle 268 Milyon 471 Bin TL harcama yapılarak % 45 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2020 yılında İlimizde gerçekleşen yatırımlar; Tarım, Turizm, Sağlık, Enerji, Ulaştırma-Haberleşme, Eğitim, Diğer Kamu Hizmetleri İktisadi ve Diğer Kamu Hizmetleri Sosyal olmak üzere 8 temel sektörde toplanmıştır. Bu sektörler içerisinde en çok ödeneğin; %54,8’lik pay ile Ulaştırma-Haberleşme Sektörüne, daha sonra %19’luk pay ile Sağlık Sektörüne ve %12’lik pay ile de Eğitim Sektörüne ayrıldığı görülmektedir. 2020 yılında Yatırım Programı’nda bulunan 159 adet projenin; 45 adedi bitirilmiş, 81 adedinin yapımı devam etmekte, 4 adedi ihale aşamasında, 3 adedinin yer teslimi yapılmış, 4 adedi tasfiye edilmiş, 22 adedine ise henüz başlanılamamıştır. Son olarak kurumlarımızın yatırımlarını İl Yatırım Takip Sistemine zamanında ve eksiksiz olarak girdikleri görülmüştür. Kurumlarımıza gerekli hassasiyeti gösterdiklerinden dolayı teşekkür eder, İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 yılı 4. Toplantısının, İlimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.” diye konuştu.

Toplantının devamında; Osmaniye Belediyesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, İlbank A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Adana Orman Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, T.C.D.D 6. Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Organize Sanayi Müdürlüğü yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Toplantının son bölümünde, katılım ve katkıları nedeniyle herkese teşekkür eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Öncelikle İlimizde yapılan yatırımlar, çalışmalar ve faaliyetlerden dolayı hepinizi kutluyorum. 4 aydır beraber çalışıyoruz, bu süreçte genel anlamda iyi bir performans gösterildiğine şahit olmaktan çok mutluyum. Bu çalışmalarımızı aynı heyecanla, aynı koordinasyonla sürdürmeliyiz.” diye konuştu. Kurumlar arasındaki koordinasyon ve iletişimin önemine dikkat çeken Vali Yılmaz, “Bölge Müdürlerimiz, Kurum Müdürlerimiz, Kaymakamlarımız kendi alanlarında en iyisini yapmaya gayret etmeliler. Ben kendi adıma bu gayreti gösteriyorum. Sizlerden de aynı gayreti bekliyorum.” dedi.

Sözlerinin devamında vatandaş memnuniyetinin önemli olduğunu belirten Vali Yılmaz, “Vatandaşımızın işlerini kolaylaştıralım. Kuruma giden vatandaşlarımız oradan memnun ayrılmalı, “Allah Devletimizden razı olsun.” demeli. Vatandaşlarımıza yakın ilgi göstermeli, vatandaşımızın işini yapmak için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Dünyada eşine az rastlanır bir millete hizmet ediyoruz. Biz bu insanlara hizmet etmekten her zaman mutluluk ve gurur duymalıyız.” dedi.

Sözlerinin devamında Koronavirüsle yapılan mücadelenin hepimizin mücadelesi olduğunu da vurgulayan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün yaptığımız denetimlerde vatandaşımızın tedbirlere uymaya gayret ettiğini gördük. Uymayan vatandaşlarımızın mutlaka uyması için hepimiz gayret göstermeliyiz. Bunu hepimiz görev bilmeliyiz. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmek zorundayız. Asla rehavete kapılmamalıyız. Dolayısıyla hepimize önemli görevler düşüyor.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.